Korzyści z zabawy lalkami dla dziewczynek i chłopców

Według nowych badań zabawa lalkami pozwala dzieciom rozwijać empatię i umiejętności opieki społecznej. Wykazano, że zabawa lalkami aktywuje obszary mózgu, które pozwalają dzieciom rozwijać empatię i umiejętności społeczne nawet podczas samodzielnej zabawy.

Jakie umiejętności rozwija zabawa lalkami?

Zabawa lalkami wzmacnia umiejętności społeczne, które dziecko nabywa we wczesnym wieku. Kiedy dzieci bawią się w dom, uczą się życzliwej komunikacji ze sobą i współpracy. Dzieci najczęściej odtwarzają dialogi i sytuacje, które przydarzyły im się w życiu lub które obserwowały z zewnątrz. Poprzez zabawę z dzieckiem można wzmocnić jego umiejętności komunikacyjne i pomóc mu zrozumieć, jak lepiej porozumiewać się z ludźmi w różnych sytuacjach.

Zabawa lalkami uczy odpowiedzialności

Ucząc się ważnych umiejętności społecznych w młodym wieku, dzieci uczą się również odpowiedzialności i tego, jak dbać o lalki poprzez zabawę z nimi. Nauka tej umiejętności może pomóc dzieciom w nauce opieki nad zwierzętami domowymi lub starszemu rodzeństwu łatwiej zrozumieć, jak opiekować się młodszym rodzeństwem. W sprzedaży jest teraz mnóstwo zestawów zabawowych ze zwierzątkami, rodzeństwem. Kup je, aby rozwijać umiejętności swojego dziecka.

Empatia i współczucie

Inną ważną umiejętnością społeczną, którą dzieci nabywają podczas zabawy lalkami, jest zdolność do przetwarzania emocji, takich jak empatia i współczucie. Jeśli kupisz kilka lalek, zwierzątka dla lalek i zestaw do zabawy w lekarza, nauczysz dziecko odczuwać empatię i umieć ją okazywać.

Lalki z porcelany wzmacniają wyobraźnię

Zabawa dramatyczna, czyli taka, która ma miejsce, gdy dzieci bawią się lalkami, pomaga rozwijać wyobraźnię dziecka, które spotyka się z kreatywnymi, wymyślonymi scenariuszami ze swoimi lalkami i innymi dziećmi. Zestawy zabawkowe o tematyce interesującej dziecko, mogą pomóc rozwinąć jego wyobraźnię podczas zabawy lalkami. Jak również samochody dla lalek, samolot i domek dla lalek. Jeśli Twoje dziecko ma ulubioną kreskówkę, zdobądź lalkę z postacią, aby odtworzyć akcję i stworzyć własną scenę z ulubioną postacią.